Association of Estonian Printmakers 

Eve Eesmaa Indoneesias

Eve Eesmaa osaleb Indoneesias 3. Jogja International Miniprint Biennial võitjate näitusel.

Indoneesias, Yogyakartas, Jogja Rahvusvahelise Miniprindi Biennaali (JIMB 2018) võitjate näitusel PRINT&PRESENT esinevad kolm peapreemia võitnud kunstnikku: Antoni Kowalski Poolast, Maja Zemunik Horvaatiast ja Eve Eesmaa Eestist. Eelpoolnimetatute teostele lisaks on eksponeeritud veel kolme kunstniku graafikat: Silvana Martignoni Itaaliast, Giri Dwinanto Indoneesiast ja Thamrongsak Nimanussarnkul Taist, kelle tööd märgiti biennaalil ära kui suurepärased.

Käesoleva näituse eesmärgiks on inspireerida võitnud kunstnikke looma uut ja huvitavat ühiskonda kõnetavat loomingut. Näitust kureeris Teras Print Studio, Syahrisal Pahlevi eestvedamisel. Näitus on ühtlasi ettevalmistuseks uueks, 2020.a. novembrikuus asetleidvaks 4. Jogja Rahvusvaheliseks Miniprint Biennaaliks, et võimaldada taas Indoneesia ja rahvusvahelistele kunstnikele kaasaegset kunstikonkurssi ning tekitada aktuaalsetel teemadel kunstiteoreetilisi debatte jälgides visuaalkunstide tänapäevast dünaamikat.

Näitus PRINT &PRESENT on avatud 17.10-17.11.2019, asukohaga Langgeng Art Foundation, Jl. Suryodiningratan No.37, Suryodiningratan, Mantrijeron, Kota Yogyakarta, Daerah Istimewa Yogyakarta 55141. Langgeng Art Foundation’i missiooniks on toetada mitmesuguseid kunstiteoste valmistamisega seotud tegevusi, kunstiettekandeid ja arutelusid strateegiliste aspektide üle Indoneesia kaasaegse kunsti praktikates.

Näituse avamise järgselt toimus Miracle Print Studio ruumides Eve Eesmaa teoste ja graafikatehnikate kohta esitlus ja õpituba, millest võtsid osa kohalikud kunstnikud ning kunstiõpilased. Üheskoos sai katsetatud mitmesuguste erinevate tehnikate – sügavtrüki, linoollõike, tüpograafiliste materjalide ja leidesemete kombineerimist.

Eve Eesmaa loomingulist tegevust ja osalemist Indoneesias toimunud näitustel toetasid:
Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Kõrgem Kunstikool Pallas ning Teras Print Studio, Miracle Print Studio (Indoneesia)

Rohkem fotosid
https://www.facebook.com/eve.eesmaa.1/media_set?set=a.1363835020451621&type=3
https://www.facebook.com/eve.eesmaa.1/media_set?set=a.1363007020534421&type=3


Eelmine
Vello Vinn.∞ & ○
Järgmine
Regina-Mareta Soonsein on Biafarin Awardi laueraat

Lisa kommentaar

Email again: