Association of Estonian Printmakers 

Eve Eesmaa pälvis Indoneesias graafikabiennaalil preemia 

Pallase õppejõud Eve Eesmaa pälvis rahvusvahelisel graafikabiennaalil Indoneesias preemia.

 

Graafik Eve Eesmaa pälvis Indoneesias, Yogyakartas toimunud rahvusvahelisel väikegraafikabiennaalil 3rd Jogja International Miniprint Biennale (JIMB) 2018 teemaga „Messages from Matrix” ühe kolmest peapreemiast. Esile tõstetud graafikateos „Hidden Info” on kombineeritud sügavtrüki – ja kõrgtrükitehnikates.

 

Biennaali korraldas Teras Print Studio, kelle eesmärgiks on võimaldada Indoneesia ja rahvusvahelistele kunstnikele unikaalseid näitusevõimalusi ja konkursse ning tekitada aktuaalsetel teemadel kunstiteoreetilisi debatte ja jälgida visuaalkunstide tänapäevast dünaamikat. Stuudiot juhatab Syahrisal Pahlevi.

 

Zürii valis 32 riigist pärit 148 osaleja ja 345 esitatud töö hulgast finaalnäitusele 50 kunstnikku. Nendele lisandusid konkursiväliselt oma teostega kohalikud, Indoneesia ja kutsutud riikide Hiina ja Filipiinide kunstnikud. Lisaks eelpoolnimetatutele on biennalil esindatud Ameerika Ühendriikide, Argentiina, Austraalia, Bangladesh, Brasiilia, Bulgaaria, Canada, Hispaania, Hollandi, Horvaatia, India, Itaalia, Jaapani, Malaisia, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Serbia, Singapuri, Soome, Suurbritannia, Tai, Ungari, Ukraina, Venemaa kunstnikud. Käesolev näitus avati 20 nov 2018 Museum Dan Tanah Liat näitusesaalis.

 

Zürii valikukriteeriumiks oli teoste tehniline mitmekülgsus, idee väljenduslikkus, kompositsioon ja esteetilisus. Konkursi kolme parima töö hulka valitud kunstnikud: Eve Eesmaa Eestist, Maja Zemunik Horvaatiast ja Anton Kowalski Poolast ja on kutsustud järgmisel aastal osalema ühisel grupinäitusel „33 Prints”, et inspireerida võitnud kunstnikke looma uut huvitavat ühiskonda kõnetavat loomingut.

 

Täpsem info ja žüriiliikmete kommentaarid on leitavad konkursi ametlikul koduleheküljel:

https://jogjaminiprint.weebly.com/

https://jogjaminiprint.weebly.com/jimb-2018.html

 

Fotol Eve Eesmaa “Hidden Info”

 

Lisainfo:

Eve Eesmaa
eve.eesmaa@pallasart.ee
+372 5566 1166Eelmine
Eesti 100, Mark Rothko keskuses, Daugavpilsis
Järgmine
Kaija Kesa ja Marilyn Piirsalu "Rännakud"

Lisa kommentaar

Email again: