Association of Estonian Printmakers 

Feliks Sarv "Teelahkmed"


Kunstiakna näituseaknal on Feliks Sarve graafika TEELAHKMED
Selle kevade juubilar, 1983. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Feliks Sarve autoritehnikas graafikanäitus tarbekunsti ja graafikagalerii Kunstiaken näituseaknal Tallinna vanalinnas on avatud 22. veebruarini 2024.
TEELAHKMED on väljapanek töödest, millesse on kätketud erilist tähelepanu väärivad hetked elust, sündmused, mis viivad järgmise teelahkmeni, et seal korraks peatuda ja mõtiskleda ning mõista, kirjutab kunstnik. „Aeg ümberringi kulgeb omasoodu, kuid meie endi sees saame mingitesse ajahetkedesse jääda kauemaks, kui viivuks. Küllap on see loomeinimese kulg, süveneda ja arutada lahti enda ees/sees seisvaid elu keerdkäikude lõpmatuid ahelaid, selleks et mõista eelkõige paremini iseennast ja aru saada oma missioonist,“ on Feliks Sarve saatesõnad näitusele.
Mininäitusel on väljas valik graafilisi lehti läbi kolme aastakümne. Tööd on teostatud autoritehnikas, nii sügavtrükis kui ka kõrgtrükis.
Feliks Sarv on osalenud rohkem kui 60 näitusel, pälvinud tunnustusi oma tööde eest Tallinna graafikatriennaalil, erinevatel joonistustriennaalidel ja plakatikonkurssidel. Juba ERKIs õppides saavutas ta 1979. aastal üliõpilaste Moskva olümpiamängude kujunduskonkursil II koha.
Feliks Sarv on aastast 2007 Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna õppejõud ja töötanud õppejõu ja kunstnikuna ka Tallinna Tehnikaülikoolis.
Feliks Sarv kuulub Eesti Vabagraafikute Ühendusse ja Eesti Kunstnike Liitu.
Kunstiakna galerii tegutseb 2010. aastast Tallinna vanalinnas Vene ja Munga tänava nurgal ja pakub esinduslikku valikut Eesti klaasi-, naha- ja tekstiilikunstnike töid, samuti keraamikat, moekunsti, ehteid ja graafikat. Näituseaknal on olnud rohkem kui sada väljapanekut.
Kontaktid:
Vene 20, 10123 Tallinn
www.kunstiaken.ee
www.facebook.com/Kunstiaken
Galerii avatud esmaspäevast laupäevani kell 12-18, pühapäeval kell 12-16.
Näitus aknal avatud ööpäevaringi.
E-kiri Penelope.pood@gmail.com

Eelmine
Lauri Koppel "Unenägija veel magab"
Järgmine
Yekaterina Roman Maksimjuk "Leia ennast kadunud maailmas"

Lisa kommentaar

Email again: