Association of Estonian Printmakers 

"Graafika ilm" Trükimuuseumis

Avamine: teisipäeval 09. oktoobril kell 18:00 Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis Kastani 48f, Tartu

Kõrgrõhuala. Päikesepaisteline ilm, sajab parajalt vihma, kohati on päikepimestav, on äikeseoht. Muhu Prindil puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-9 m/s, puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 21..26°C.

Graafikud üle ilma said augustis neljandat aastat järjest kokku, et vahendada tehnilisi nippe ja vaadata, mis radadele kannab loovuse tuul neid Muhu inspireerival maastikul. Koos välitingimustes loomine oli innustav – uute tuulte, ergutava vihma ja päikese abil.

Päikesega ilmutatud pildid on tehtud koostöös tuulega, mis pilvi ära lükkas. UV-indeks, õhuniiskus ja tuulte suund olid Muhu Prindi ajal parimas vahekorras. Päevamaksimum võis ulatuda kohati koguni 8 tõmmiseni! Järgnevatel aastatel on graafikas oodata jätkuvat rõhu tõusu!

Sel aastal toimusid rahvusvahelises graafikute suveateljees Muhu Print siiditrüki ja tsüanotüüpia töötoad, mida juhendasid Britta Benno ja Kadri Toom.

Viis päeva töötasid A.I. Kunstitalus kunstnikud:

Paulis Liepa (Läti), Katharina Lewonig (Saksamaa), Tobias Stengel (Saksamaa), Cecile Gissot (Prantsusmaa), Jim Berggren (Rootsi), Hilda Lindström (Rootsi), Heta Jäälinoja (Soome), Mall Nukke, Marilyn Piirsalu, Kaija Kesa, Kadri Toom, Britta Benno, Mari Prekup, Helen Tago, Kalli Kalde, Inga Heamägi, Lilli-Krõõt Repnau, Mirja-Mari Smidt, Dagne Aaremäe, Toomas Pääsuke, Kristiina Tuubel, Ade Lehtse, Astri Müül ja Lembe Ruben

Muhu Printi korraldab Eesti Vabagraafikute Ühendus.

Toetasid: Eesti Kultuurkapital, Veski Mati, Kunstiosakond OÜ, Grafodroom

Eelmine
Kalli Kalde Kanadas
Järgmine
"Märkmeid puukuurist" Ungari graafika

Lisa kommentaar

Email again: