Association of Estonian Printmakers 

Loterii Graafikakoja heaks

Graafika on olnud Eestis läbi aegade väga heal tasemel. Eesti vanimas graafikaateljees Tallinna Kunstihoone õuel (Vabaduse väljak 6) on kunstnikud oma teoseid trükkinud juba 71 aastat. Legendid räägivad, et nõukaajal olid inimesed lausa akna taga oodanud, et pilte saada ehk mingeidki vihjeid, mis eitaksid parasjagu käibivat ideoloogiat. Oli aegu, kus pea igal Eesti perel oli seina peal selles töökojas trükitud graafika.
Siin on töötanud kõik tuntud graafikud: Evald Okas, Alo Hoidre, Marju Mutsu, Peeter Ulas, Leonhard Lapin, Vive Tolli, Evi Tihemets, Kaljo Põllu, Maret Olvet, Vello Vinn jpt.

Graafikakoja meister Uku Kann on oma isa, legendaarse meistri Voldemar Kanni töö jätkaja ning nad on kahepeale kokku juba rohkem kui 60 aastat taganud kunstnikele parima trükikvaliteedi. Nende seinte vahel on arendatud ja hoitud alles tehnilisi oskusi.

Nüüd on Graafikakoda uuenemise lainel. Lisaks jooksvatele kuludele loodame väikese remondi ja sisustuse kaasajastamisega parandada kunstnike töötingimusi ning muutuda atraktiivsemaks väliskunstnike vahetusprogrammidele. Seepärast korraldame heategevusliku kunstiloterii, mille tulu läheb Graafikakoja kaasajastamise hüvanguks.

Annetajate vahel loositakse vastavalt annetajate hulgale välja 1–3 teost, võitja(te)l on võimalik valida kuue autori poolt tehtud graafiliste lehtede vahel (auhindade arv sõltub laekunud summast). Tööde autoriteks on Leonhard Lapin, Maret Olvet, Mare Vint, Kadi Kurema, Feliks Sarv ja Maria Kristiina Ulas.

Annetades vähemalt 25 €, saab loosis osaleda. Seda summat vastavalt mitmekordistades saab fortuuna silmis loosipileteid juurde. Suurimad annetajad märgime ära oma internetilehel ja muudes meediakanalites.

Eesti Vabagraafikute Ühenduse kontonumber on EE452200221012004640,

NB! Ülekande selgitusse palume lisada oma telefoni number.

Loosimise kuupäev on 31. mai.
Jälgi meie FB lehte!

Eelmine
Algusaegadest tänasesse: 1+1
Järgmine
Tudenginäitus “Satellite Imagery”

Lisa kommentaar

Email again: