Association of Estonian Printmakers 

MUHUVERSUM GÜ galeriis


Rahvusvaheline graafikanäitus "Muhuversum" GÜ Galeriis,
ARS Kunstilinnak 23.01- 11.02
Näituse avamine toimub esmaspäeval, 23.01 kell 18:00
Näitus on avatud E- R kell 12- 18.
Näitus "Muhuversum" koondab endas teemasid keskkonnatundlikkusest, isiklikest ruumikogemustest, matemaatika ja kunsti kokkupuutepunktidest ning arheoloogiast. Teemade varieeruvus on lai, kunstnikke ühendav ühisosa aga kontsentreerunud graafikakunsti kaasaegsele mõtestamisele ning meediumiga aktiivselt töötamisele.
Rahvusvaheline grupinäitus "Muhuversum" on jätk sellesuvisele töötoale “VIII Muhu Print”, mis toimus A.I.Kunstitalus Muhu saarel. Töötubasid juhendasid Appias Albina Leedust ning Jolanta Gmur Poolast. Intensiivse loomingulise nädala tulemusena tekkis uusi ideid, uusi graafilisi töid ning tihe mõttevahetus graafika erinevatest väljunditest. Korraldajate soov on need ideed vormistada Muhu Prindil osalenud kunstnike ühisnäituseks.
Graciela Machado (Portugal) eksponeerib näitusel lehekülgi kunstnikuraamatutest, mis põhinevad tehnoloogilistel arheoloogiatrükkidel. Appias Albina (Leedu) kasutab oma töödes autoritehnikat, kus kujutis kantakse paberile kasutades triikrauda, kopeerpaberit ja grafiiti. Tulemuseks on keskkonnatundlikud taime-ja loomariigi utoopilised hübriidid. Julia Syrzistie (Poola) kombineerib tüpograafia ja graafika võimalusi ning kasutab nutikalt tekstil põhinevaid sisulisi sõnamänge koos graafiliste pindadega. Jolanta Gmuri (Poola) meditatiivsed abstraktsioonid tuletavad meelde graafika tehniliste protsesside meditatiivsust ning panustavad aeglustumisele loometöös. Sarah Epping (Inglismaa) vaatleb oma kollaažides elu ja surma vastandlikkust.
Eesti kunstnikest osalevad näitusel Inga Heamägi, Tiina Kraav, Marge Robam, Lembe Ruben, Kadri Toom, Liis Tedre, Annika Tonts, Mirja-Mari Smidt.
Eesti Vabagraafikute Ühenduse korraldatav rahvusvaheline töötuba Muhu Print on toimunud juba kaheksal suvel. Sellest sündmusest on kujunenud graafikute märgiline kogunemine, mille tulemusena on aktiviseerunud erialane suhtlus kunstnike vahel ning ellu on kutsutud uusi koostöö- ja näituseprojekte Eestis ja välismaal. Graafikatehnikad arenevad pidevalt ning Muhu Print võimaldab kunstnikel end rahvusvahelises graafikamaailmas toimuva uue ja huvitavaga kurssi viia.
Muhu Prindi korraldajad on Lembe Ruben ja Kadri Toom. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Lisainfo: Kadri Toom 56477397, www.estonianprintmakers.ee 
Eelmine
"Mälestused maastikest" Toompea lossi kunstisaalis
Järgmine
Tiia Külv ja Marget Tafel-Vahtra “Värvitud horisondid”

Lisa kommentaar

Email again: