Association of Estonian Printmakers 

Kunst kolib aeda

She head a dream...
"Oleksin ma rikas; Tõuseb Päike, Loojub Päike; ...On tühja-tähja vaid, ei ole miskit muud" - need on lauluread "Viiuldajast katusel", mis mind aeg-ajalt ikka külastavad.
Seekord viiuldavad katusel Ivi ja Tõnu.
Tule, vaata ja kuula, miks Ivi taimevärvidega mässab ning mida huvitavat on endisel puutööõpetajal Tõnul jagada Vabariigi sünniloo kohta.
Eesti kunstis on palju kunstnike suguvõsasid: Bogatkinid, Bormeistrid, Eelmad, Kased, Kits-Kasemaad, Nagelid, Mudistid, Soansid jpt...
Hea käbi kukub ikka kännu lähedale!
Nüüd on siia lisandunud perekond Smidt, kelle viljakus ja vaimne produktiivsus on seni - nagu pedagoogidele kombeks - avalikkuse eest veidi varjul olnud.
Tõnu Smidt (s.1950 Tartus) , kes alustas kiviraidurina Rahumäe kivihoovis, on juba 1980-ndate keskpaigast olnud pühendunud skulptor.
Taimetark Ivi (s.1951 Keilas) on aga pühendunud ikebana-entusiast, harrastus-keraamik ja muidu helde rohenäpp.
Tõnu on lõpetanud TPedI kunsti-ja tööõpetuse õpetajana ning Ivi TRÜ inglise filoloogina. Koos moodustavad nad looduslembese tandemi, kes hoolib aiast, maja kallal nokitsemisest ja mis siin salata - SIRELI ALL KOHVITAMISEST.
Tule ka, seltsis on segasem!!!
Hoiatus romantikutele: kel õnne, võib kuulda ka metstuvide kruu-kruud:-))
Treppojale saab bussidega 127, 127A, 128, 128 A. Peatus: Kloogaranna noortelaager.
Samuti bussiga 145, peatus: Treppoja teerist.
Päevas liigub Kloogaranda ka 3 rongi.
Kunstnikud tänavad:
Lääne-Harju vallaleht, Eve Harju, Jaan Tõnissoo, Tom Tõnissoo, Jüri ja Terje Ojaver, Evi & AS Paopuu, EVÜ Graafikakoda, Kumu savistuudio
Vt.ka kunstikaart.tallinn.ee/works/112-vox-populi
Eelmine
Britta Benno "Polaarulm"
Järgmine
PEEGEL – NÄOST NÄKKU

Lisa kommentaar

Email again: