Association of Estonian Printmakers 

Scala Cromatica- EV 100 Ungaris

Eesti ja Ungari kunstnikud tähistavad EV100 juubeliaastat ühisnäitusega

Tänavu septembris avatakse Budapestis eesti ja ungari graafikute ühisnäitus Scala cromatica. Arvo Pärdi samanimeliselt muusikateoselt nime saanud ettevõtmisega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. juubelit.

Näitusest on kutsutud osa võtma 14 tuntud graafikut Eestist ja Ungarist. Teiste seas astuvad oma töödega üles Mare Vint, Kelli Valk, Siim-Tanel Annus, uuema põlvkonna tegijatest Kadri Toom ja Britta Benno. Ungarlastest on tuntuim ilmselt István Orosz, kuid seoseid Eestiga on teistelgi.

Kunstnikele on tööde tehnika osas jäetud vabad käed. Lisaks paberipõhisele tööle võib graafika tänapäeval tulla ka ruumi, näiteks Kadri Toomi installatsioonide või Zsolt Molnári konstruktsioonide kaudu. Orosz on plaaninud tuua näitusele geomeetrilised tööd, samas kui Pavel Semjonov esitleb oma A0 mõõdus joonistusi.

Näituse idee pärineb Ungari graafik Zsófia Sztranyákilt, kes on korduvalt käinud ka Eestis ja osalenud graafikalaagris Muhu Print.

Tööd pannakse välja Patyolati-nimelisse endisesse pesumajja. Näitus jääb avatuks oktoobri alguseni.

Näituse õnnestumisele saab kaasa aidata igaüks Hooandja veebilehekülje vahendusel: https://www.hooandja.ee/projekt/rahvusvaheline-graafikanaitus-scala-cromatica

Rohkem infot näituse ja osalevate kunstnike kohta leiab siit: https://budapeesti.wordpress.com/

Lisainfo:

Helina Martin
näituse kuraator
+36202993001
cromaticascala@gmail.com


Kõike head soovides
Helina Martin
näituse kuraator
+36 20 299 3001

Koduleht: https://budapeesti.wordpress.com/
Facebook
Instagram:
scala.cromatica

Eelmine
„Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“ Kumus
Järgmine
Eve Eesmaa "Memoriin"

Lisa kommentaar

Email again: