Association of Estonian Printmakers 

Lilli-Krõõt Repnau "Feministlikud utoopiad"

“Feministlikud utoopiad” on kunstnik Lilli-Krõõt Repnau illustreeritud pildiseeria Feministeeriumi samanimelisele artiklisarjale, mis ilmus 2020.–2021. aasta jooksul kokku 11 artikli näol. Näitus koosneb artikleid saatvatest piltidest, mängulistest ulmadest ning ka uutest utoopiatest, mis on saanud inspiratsiooni 2021. aasta novembris Feministeeriumi korraldatud Tallinna feministlikust foorumist.
Kirjutatud utoopiad kajastavad alternatiivseid unistusi võimalikest tulevikuvisioonidest, kuid samal ajal annavad need kujutlused mitmekülgseid peegeldusi ka tänapäeva kohta. Millest me puudust tunneme? Kes ja kuidas me olla tahame? Kuidas seda saavutada? Neid küsimusi arutasid oma artiklites Kadi Viik, Raili Marling, Laura Vilbiks, Jüri Kolk, Sara Arumetsa, Rebeka Põldsam, Andris Feldmanis, Kadri Aavik, Sveta Grigorjeva, Redi Koobak ja Margus Ott.
“Alustasin artiklisarja visualiseerimisega 2020. aasta kevadel, mil olude sunnil sai joonistamisest minu esmane loominguline vahend. Minu jaoks on olnud põnev ja jõustav neid utoopilisi tekste lugeda,” kirjeldab Repnau. “Olen nõus artikli “Naine ja utoopia, feministlik utoopia” autori Raili Marlinguga, et oluline on aeg-ajalt mõelda sellele, kuidas võiks olla teisiti. Marling leiab, et düstoopiaid, kus naised on taandatud sünnitusmasinateks, on ilmunud ridamisi just viimase kümne aasta jooksul ning praeguses poliitilises olukorras on tõenäoline, et nende arv suureneb veelgi. Just seetõttu on oluline  leida üles utoopilisi perspektiive ning mõelda, kuidas me saaksime elada teisiti,” ütleb Repnau.
Lilli-Krõõt Repnau (sünd. 1982) on graafik ja mitmete luuleraamatute ning väljaannete illustraator, Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas joonistamise õppejõud. Ta on teinud filmi, bändi ja performance’eid. Hetkel jätkab Repnau õpinguid Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekavas kunstihariduse vallas, et täiendada oma teadmisi õppejõu töös.

Näituse avamine toimub neljapäeval, 9. detsembril kell 18 Telliskivi Loomelinnaku galerii esimeses hoones (Telliskivi 60a/1). Väljapanek jätkub galerii teises hoones (Telliskivi 60a/2) ja on avatud kuni 9. jaanuarini 2022.

Eelmine
Kadri Toom PAKENDATUD LINNAD
Järgmine
Kadri Toom PAKENDATUD LINNAD ARSis

Lisa kommentaar

Email again: